raisi

Македонија

Телеграма за сочувство до раководството и до иранскиот народ, упати претседателот на Левица, Димитар Апасиев

А1он
,,Во име на Политичката партија Левица, изразувам сочувство до народот на Исламската Република Иран за трагичната загуба на претседателот Ебрахим Раиси, министерот за надворешни работи,
Свет

Ким Јонг-ун испрати сочувство до Иран: Раиси беше извонреден државник и близок пријател

А1он
Севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун упати сочувство до Иран за смртта на претседателот Ебрахим Раиси во хеликоптерска несреќа, објави државната новинска агенција КЦНА. Ким во пораката
Свет

ВИДЕО: Ќерката на убиена Иранка ја прослави смртта на Раиси со алкохол и босанска песна

А1он
Ќерката на Иранката Мина Маџида, која беше убиена за време на антивладините протести во септември 2022 година, денеска објави видео на кое таа прославува неименуван
Свет

(ВИДЕО) Објавена снимка: спасувачите ги носат телата по несреќата на Раиси

А1он
Иранската новинска државна агенција ИРНА објави снимка од местото на несреќата во која загина претседателот Раиси. На неа се гледа како спасувачите ги носат телата
Свет

Хамас, Хути и Хезболах му изразија сочувство на Иран: Ни беше голем брат

А1он
Милитантните групи Хамас, Хути и Хезболах поддржани од Иран испратија сочувство до Техеран за смртта на претседателот Ебрахим Раиси. Раиси загина во хеликоптерска несреќа заедно
Свет

ВИДЕО: Загина иранскиот претседател, нема преживени во хеликоптерот на Раиси

А1он
Потврдено е дека иранскиот претседател, министерот за надворешни работи и уште неколку Љуби загинале во хеликоптерската несреќа, јави Државната телевизија. „Нема знаци на живот и
Свет

Турција испраќа помош за Иран – Ердоган: Се надевам на добри вести за мојот „брат“ Ебрахим

А1он
Турција испраќа опрема за пребарување и спасување за да помогне во пронаоѓањето на претседателот и министерот за надворешни работи на Иран, пишува Sky News. Турската