(ВИДЕО) На железничка станица во Москва е спречен обид за терористички напад

Од:

На железничка станица во Москва е спречен обид за терористички напад.

– Во Москва е уапсен маж кој планирал да го изврши терористичкиот акт на железничката станица, изјави за новинарите Јулија Иванова, помошник на началникот на Главниот директорат на Истражниот комитет во руската престолнина.

Осомничениот за пари добил задача од непознато лице да изврши терористички напад. Против него е покрената кривична постапка по два члена, пренесува „РИА Новости“.

Би можело да ве интересира

Крај на драмата во Германија: Полицијата уапси лице по кое трагала 25 години

А1он

(ВИДЕО) Бизарен случај во Москва: Чувар во музеј се обидел да изеде изложено уметничко дело

Две верижни сообраќајки во Москва, има мртви и повредени

ВИДЕО: Четворица го преживеаја падот на рускиот авион во Авганистан, се трга по двајца

ВИДЕО: Се урна руски патнички авион

Катерина Ѓуровски

Русин напиша на снегот: „Не за војна“, експресно осуден, заврши во затвор