ВИДЕО: Крвав напад со нож во САД, четворица мртви

Од:

Во нападот во Рокфорд, Илиноис, загинаа четири лица, а пет се повредени, додека осомничениот млад човек (22) е уапсен.

Полицијата соопшти и дека некои од жртвите биле избодени, но дека во нападот не било употребено огнено оружје, пренесува CBN News Chicago.

Шефот на полицијата во Рокфорд, Карла Ред, изјави дека при нападот со нож загинале вкупно четири лица, петмина се повредени, а еден од нив е тешко.

Загинаа девојка (15), жена (63), маж (49) и млад маж (22). Четири лица се префрлени во болници, каде нивната состојба е стабилизирана.

Повиците до полицијата и итната помош пристигнувале од повеќе правци додека нападот траел приближно 20 минути, а екипите набрзо биле на терен.

Од полицијата истакнаа дека засега не е јасна причината за нападот што се случи во средата.

Би можело да ве интересира

Три лица загинаа во авионска несреќа во САД

(ВИДЕО) Нова драма во САД: Брод удри во мост, се излеа нафта, спасувачките служби го блокираа сообраќајот

Горан Наумовски

Волстрит порасна, но инфлацијата во САД не се намалува

САД се длабоко вознемирени од грузискиот закон за странски агенти

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Нови детали од оружениот инцидент во Франција, од непосредна близина пукале кон полицајците

Горан Наумовски

ВИДЕО: Девојче во САД злоставувано до смрт, таткот и маќеата ја држеле врзана во подрум

Катерина Ѓуровски