ВИДЕО: Ќерката на убиена Иранка ја прослави смртта на Раиси со алкохол и босанска песна

Од:

Ќерката на Иранката Мина Маџида, која беше убиена за време на антивладините протести во септември 2022 година, денеска објави видео на кое таа прославува неименуван настан со чаша пиво. Видеото беше придружено со песната Хеликоптер на босанскиот пејач Фадил Фазлија.

Заедно со објавата напишала „Хеликоптер, хеликоптер“.

Утрово беше потврдено дека иранскиот претседател Ебрахим Раиси загинал во хеликоптерска несреќа. Мино Маџиди (62) беше застрелана од безбедносните сили на Исламската Република на 20 септември за време на протестот во Керманшах. Нејзината ќерка тврди дека била застрелана со 167 куршуми. Мино почина на пат кон болница.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Иран и Шведска разменија затвореници

Телеграма за сочувство до раководството и до иранскиот народ, упати претседателот на Левица, Димитар Апасиев

Ким Јонг-ун испрати сочувство до Иран: Раиси беше извонреден државник и близок пријател

Путин: Раиси беше вистински пријател на Русија

Израел тврди дека не е вмешан во смртта на Раиси

(ВИДЕО) Објавена снимка: спасувачите ги носат телата по несреќата на Раиси