(ВИДЕО) Израел објави снимка: Испалија 30 ракети, Железната купола пресретна третина

Од:

Израел објави видео од синоќешниот ракетен напад од Либан.

„Ова е напад од 30 ракети истрелани од Либан кон Кирјат Шмона во северен Израел претходно вечерва“, се вели во објавата.

„Железната купола (израелски систем за пресретнување на проектили) пресретна околу една третина од нив. Ќе ги преземеме сите неопходни мерки за заштита на Израелците“, се вели во соопштението.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Ердоган: Нема соработка на НАТО со Израел додека нема мир во Палестина

Палестинците имаат право на држава вели новиот британски премиер

(ВИДЕО) Девет месеци војна: глад и болести во Газа, протести во Израел

Катерина Ѓуровски

Командант на Хезболах е убиен во израелски напад во јужен Либан

Горан Наумовски

Израел го разгледува предлогот на Хамас за прекин на огнот

(ВИДЕО) Терористички напад во трговски центар во Израел: Застрелани двајца млади, напаѓачот е убиен