(ВИДЕО) Исчезна петгодишно девојче на Флорида, полицијата ја пронајде во мочуриште

Од:

Полицијата во Флорида со термални камери пронајде аутистична девојче (5) кое исчезнало во мочуриште.

– Девојчето залута подалеку од својот дом и веднаш е пријавено за исчезнато од нејзините родители, изјави шерифот на округот Хилсборо, Чад Кронистер.

Таа беше пронајдена подоцна истиот ден, пишува Sky News.

Полицијата објави снимки од термална камера на кои се гледа како девојчето оди во мочуриште во близина на Тампа.

„Еј, мислам дека ја гледам во шумата“, им пријавил офицерот во хеликоптерот на колегите на теренот.

„Ако и се јавиш, таа може да те слушне. Таа е 20-ина метри пред тебе“, се слуша како вели тој.

На снимката од камерите на полициските униформи се гледа моментот кога полицајците го спасуваат детето.

Би можело да ве интересира

Америка го ограничи движењето на својот дипломатски персонал во Израел

Стејт департментот потврди дека ќе стави вето на приемот на Палестина во ОН во Советот за безбедност

Горан Наумовски

Белата куќа се противи на палестинската државност

Џонсон: Путин ќе продолжи да маршира низ Европа, Балканот може да биде следен

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Едно лице загина откако цистерна со нафта експлодира на автопат во Алабама

САД одделно ќе гласа за помош на Украина и Израел, републиканците на Трамп се закануваат