ВИДЕО: Хамас во текот на ноќта го ракетирше аеродромот во Тел Авив

Од:

Силни експлозии се слушнаа во централниот дел на Израел и предградијата на Тел Авив доцна во неделата, објави Си-Ен-Ен. Хамас објави дека го нападнал меѓународниот аеродром „Бен Гурион“, кој се наоѓа недалеку од Тел Авив.

Израелските сили објавија дека „Железната купола“ функционира беспрекорно и одбива нападите од Газа.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Голема експлозија по напад со дрон во Тел Авив, една жртва и 10 се повредени

Хамас се повлекува од преговорите за примирје во Газа

Хамас: Нема напредок во преговорите со Израел, САД ни вршат притисок

Нетанјаху потврди: Подготвен сум да се договорам со Хамас, сега одиме на Либан

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: „Светот не смее да дозволи Либан да стане нова Газа“

Хамас: Никој не знае колку израелски заложници се уште се живи