ВИДЕО: Хаос во Париз, француската полиција со солзавец ги растера демонстрантите

Од:

Француската полиција наводно употребила солзавец кон демонстрантите на плоштадот Конкорд.

Ројтерс јавува дека демонстрантите фрлале камења кон полицијата, а полицајците сега наводно ги бркаат демонстрантите од плоштадот.

Колони полицајци со штитови и палки напредуваа кон плоштадот, додека други пукаа со водени топови откако беше запален оган на средината на плоштадот, пренесува агенцијата АФП.

Би можело да ве интересира

Пукање во Франција: Шестмина повредени

ВИДЕО: Илегален фестивал во Франција: Се собраа 30 илјади луѓе, отворено истрага

Потврдена пресудата: Саркози мора да помине една година во домашен притвор

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Играчите во паника бегаа од нервозниот бик, животното ги виде црвените дресови и настана хаос

Горан Наумовски

Во денешните немири во Франција уапсени се 291 демонстрант, а повредени се 108 полицајци

(ВИДЕО) Насилни протести во Париз: Искршени излози, запалени барикади