(ВИДЕО) Експлозија во Париз, петмина се повредени

Од:

Пет лица се повредени во експлозија во станбена зграда на северот на Париз, соопштија пожарникарите и полицијата.

Причината за експлозијата не е позната. Четири лица се полесно повредени, а едно е потешко, но животот не и бил загрозен, велат пожарникарите, од кои на местото на експлозијата имало стотина.

Би можело да ве интересира

Ковчези оставени пред Ајфеловата кула со натпис „француски војници од Украина“

A1on

(ВИДЕО) Најмалку деветмина загинати, а 64 се тешко повредени во експлозија во хемиска фабрика во Индија

Во Диселдорф експлодираше киоск, загинаа три лица, 16 се повредени

Горан Наумовски

Експлозија го потресе Загреб

Горан Наумовски

Турција: Едно лице е тешко повредено во експлозија во зграда

Почина работникот кој беше тешко повреден во експлозија во Лештани