(ВИДЕО) Драма во Сиднеј: Се закануваше дека ќе се разнесе, откажани повеќе летови

Од:

На аеродромот во Сиднеј, на летот на „Малезија ерлајнс“ дојде до вистинска драма кога еден од патниците, според тамошните медиуми, се закани дека ќе го разнесе авионот.

Поради овој инцидент откажан е еден лет од Австралија за Малезија.

Човек кој им се закануваше на другите патници е спроведен од авионот со лисици, а авионот стоеше на пистата речиси три часа.

Поради овој инцидент откажани беа повеќе од 30 домашни летови.

Би можело да ве интересира

Малезија бара нова истрага за исчезнатиот МХ-370

А1он

Стјуардеса спечи пожар во авион на „Ер Азија“

(ВИДЕО) Драма на небото: Крилото на авионот се распадна во воздухот

Авион со патници во Барселона е опколен поради радиоактивен куфер

(ВИДЕО) Авион со дупка на трупот летал над Белград цел час

Два авиони се судрија на писта, нов инцидент во Јапонија