(ВИДЕО) Детали за трагедијата кај Берлин: Убиено цело семејство, најмалото дете имало четири години

Од:

Петте тела кои вчера беа пронјадени во куќа во близина на Берлин се на семејство со три деца. Мртвите се двајцата родители кои имале по 40 години и нивните три ќерки на возраст од 10, 8 и четири години соопштува полицијата.

Имале убодни и рани од огнено оружје.

Случајот вчера го откри полицијата откако соседите алармирале бидејќи семјеството го немало неколку дена. Не го шетале кучето, а девојчињата ги немало да си играат во дворот.

Полицијата и форензичарите беа на терен. Не е објавено дали е најдено проштално писмо.

Наводно, членовите на семејството биле мртви повеќе дена. Еден од соседите изјавил дека мисли оти чул пукање.

Двајцата родители биле учители. Семејството било во карантин поради корона.

Би можело да ве интересира

Во Германија 2.000 луѓе примиле ковид-вакцини со поминат рок

А1он

Германски лекари: Скратувањето на карантинот ќе доведе до поголемо ширење на вирусот

Ана Ололовска

Источна Германија сè уште има помали плати од Западна

Ана Ололовска

Секој четврти вработен во угостителството во Германија остана без работа

Ана Ололовска

Омикрон станува доминантен во Германија: Рекорден број на нови случаи, се очекува дополнително зголемување на инфекциите

Ана Ололовска

Ахметовиќ е новиот известувач на Бундестагот за Западен Балкан

А1он