ВИДЕО: Американски лекар со видео порака ги предупредува луѓето да носат маски

Од:

Д-р Кенет Реми, лекар од американската сојузна држава Мисури, објави видео во кое симулира кои се последните сцени што ги гледаат пациентите кои умираат од коронавирус.

Видеото тој го објави како свој скромен обид да ги охрабри луѓето да носат маски.

Д-р Реми за Би-Би-Си изјави дека носењето маска ни приближно не е толку непријатно како „ставањето парче пластика во дишните патишта“.

-Вака изгледа кога дишете 40 пати во минута, кога нивото на кислород е значително под 80, предупреди докторот на видеото објавено на Твитер.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Американец падна во урнат мост поради инструкции на Гугл мап и се удави

Пронајдени се остатоци од исчезнатиот „невидлив“ американски авион

Горан Наумовски

Во САД: Исчезна „невидлив“ воен авион, армијата ги моли граѓаните за помош

Во САД: Полицајци се потсмеваат на девојка која нивен колега ја прегази на пешачки

(ВИДЕО) Невидено понижување на новата американска политичка ѕвезда: Обезбедувањето ја избрка од театар, објавена снимка

Границата на САД и Мексико е најопасниот премин на светот: Стотици мртви и исчезнати