ВИДЕО: Американски лекар со видео порака ги предупредува луѓето да носат маски

Од:

Д-р Кенет Реми, лекар од американската сојузна држава Мисури, објави видео во кое симулира кои се последните сцени што ги гледаат пациентите кои умираат од коронавирус.

Видеото тој го објави како свој скромен обид да ги охрабри луѓето да носат маски.

Д-р Реми за Би-Би-Си изјави дека носењето маска ни приближно не е толку непријатно како „ставањето парче пластика во дишните патишта“.

-Вака изгледа кога дишете 40 пати во минута, кога нивото на кислород е значително под 80, предупреди докторот на видеото објавено на Твитер.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Клацкалки за деца на оградата меѓу САД и Мексико добија награда за најдобар дизајн

Жарко Настоски

ВИДЕО: Вашингтон личи на воена зона пред инаугурацијата на Бајден

Жарко Настоски

294 новозаразени со коронавирус во Косово, починале деветмина пациенти

Жарко Настоски

Њујорчани должат над милијарда долари за неплатени кирии

Ана Ололовска

Британски пилот излезе од болница по 243 дена лекување од ковид-19

А1он

Индекс: Хрватска има повеќе умрени од коронавирусот од Кина

Ана Ололовска