Украинскиот претседател Зеленски е позитивен на Ковид-19

Од:

Украинскиот претседател Володимир Зеленски е позитивен на Ковид-19, соопшти неговиот кабинет.

Шефот на државата се чувствува добро, се нагласува во соопштението.

Зеленски е во самоизолација и ќе продолжи да ги извршува своите должности онлајн, додаваат од кабинетот на украинскиот претседател.

Би можело да ве интересира

Секој четврти Русин веќе е отпорен на ковид-19, тврди функционерката Попова

Жарко Настоски

Тренерот на ПСЖ Покетино се зарази со коронавирус

Жарко Настоски

Можеби никогаш нема да го најдеме „нултиот пациент“, велат од СЗО

Жарко Настоски

ВИДЕО: Српскиот епидемиолог Кон се разлути: Јас не сум ничиј подопашник!

Жарко Настоски

Во Косово нови седуммина починати, 296 заболени и 526 излекувани од Ковид-19

Жарко Настоски

Дејвид Кеслер ќе ја предводи програмата за вакцинација во САД, одлучи Бајден

Ана Ололовска