Три лица загинаа во авионска несреќа во САД

Од:

Три лица загинаа откако мал авион се урна во американската сојузна држава Тенеси, соопштија локалните власти.

Очевидец ја пријавил експлозијата кај властите во средата околу 12 часот по локално време во округот Вилијамс, јавува ABC News.

Американскиот Национален одбор за безбедност во транспортот соопшти дека авионот „Бич В35“ се урнал во близина на градот Френклин.

– Не е јасно што ја предизвикало несреќата, но „се чини дека авионот се распаднал во воздух“, рече главниот заменик на шерифот на округот Вилијамсон, Марк Елрод.

Тој додаде дека делови од авионот биле расфрлани на површина од околу 800 метри.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Бајден прогласи состојба на голема катастрофа во Ново Мексико

Ослободена е невината жена која поминала 43 години во затвор во САД

Горан Наумовски

Во Лос Анџелес е издадена наредба за евакуација поради ширење на шумски пожар

(ВИДЕО) Избегната трагедија во забавниот парк Оукс: Се расипа „нишалото“, посетители висеа на 30 метри висина

Смит: И се заблагодарувам на Македонија за одвојувањето на два проценти од БДП за одбраната

Горан Наумовски

Потпретседателот на Малави загина во авионска несреќа со сопругата

Горан Наумовски