Трамп: Ники Хејли би можела да биде во мојот тим

Од:

Поранешниот американски претседател и републикански претседателски кандидат Доналд Трамп изјави дека поранешната републиканска кандидатка Ники Хејли би можела да биде во неговиот тим откако таа рече дека ќе гласа за него.

„Го ценам она што таа го кажа“, изјави Трамп за Лонг Ајленд Њуз 12 во четвртокот по предизборниот митинг, нарекувајќи ја Хејли „способна личност“, објави телевизијата ABC.

Телевизијата потсетува дека за време на изборната кампања Трамп често ја критикуваше интелигенцијата на Ники Хејли.

Би можело да ве интересира

Трамп: Зеленски е трговец, секогаш кога доаѓа во САД, тој си заминува со 60 милијарди долари

На Европа и се заканува „Трамп моментот“: Зошто изборите во ЕУ се многу важни

А1он

Трамп: Многу од заложниците што ги чекаме не се меѓу живите

Трамп најави дека ќе ги олесни прописите на Бајден за поседување оружје

Трамп бара Бајден да помине тест за дрога пред нивниот ТВ-дуел

Жалбата на Трамп против одлуката на судијата Меркан е одбиена