Словаците си го укинаа имунитетот

Од:

Словачките пратеници едногласно гласаа за да им се укине пратеничкиот имунитет, кој за време на мандатот ги заштитува од кривично гонење.

Според најновите усвоени уставни измени, од септември за кривично гонење на словачки пратеник нема да биде потребна согласност од Националниот совет како досега.

Би можело да ве интересира

Страшна сообраќајка во Словачка: Автобус се наби во камион, се стравува дека има мртви

Горан Наумовски

Словачка ја укина забраната за увоз на земјоделски производи од Украина

Ана Ололовска

Словачка и предаде на Украина 4 авиони МиГ-29

Ана Ололовска

Европската комисија ги тужи Бугарија и Словачка

А1он

Словачкиот референдум не успеа поради слабата излезност

Словачката позиција кон Косово зависи од односите меѓу Приштина и Белград

А1он