Силен земјотрес го погоди Тексас

Од:

Силен земјотрес со јачина од 5,1 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди западен Тексас, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар (EMSC).

Епицентарот на земјотресот бил на 151 километар западно-југозападно од Одеса, а се случил на длабочина од 10 километри, соопшти EMSC.

Засега нема информации за евентуални жртви или причинета материјална штета.

Би можело да ве интересира

Земјотрес со јачина од 6,2 степени во Гватемала

Земјотрес во Кампанија, потресот предизвика паника во Неапол

Земјотрес го стресе Скопје

Земјотрес ја погоди Србија

Земјотрес во близина на Херцег Нови

Силен земјотрес ги погоди Филипините