Силен земјотрес го погоди Авганистан

Од:

Силен земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала го погоди Авганистан.

Епицентарот бил на длабочина од 188 километри, на 40 километри од градот Јурма.

Засега нема информации дали има жртви или материјална штета.

Би можело да ве интересира

Земјотрес ја погоди Србија

Земјотрес во близина на Херцег Нови

Силен земјотрес ги погоди Филипините

Земјотрес со интензитет од 3,2 степени според Рихтер реистриран во подрачјето на Охрид

Земјотрес од 3,5 степени ја затресе Македонија

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтер го погоди Крит