„Сакам да го нокаутирам Путин“

Од:

Градоначалникот на Киев и поранешен светски шампион во бокс, Виталиј Кличко, призна дека сонува да влезе во рингот со рускиот претседател Владимир Путин.

Кличко, на прашањето на новинар на Билд дали ќе го нокаутира Путин, одговори: „Се разбира дека би сакал да го нокаутирам Путин, но тоа е само фантазија“.

Според Кличко, „Путин моментално го доживува својот личен нокаут на фронтот“, каде, како што наведе, украинските војници херојски се борат и нанесуваат тешки порази на руската армија.

Градоначалникот на Киев изрази уверување дека Украина ќе ја добие војната со Русија, но посочи дека итно и треба повеќе оружје, муниција и борбени авиони.

Би можело да ве интересира

Путин: Арктикот е многу важен за Русија, главните ресурси се таму

Западот ја премина црвената линија на Путин: Ние ќе ги вооружиме вашите непријатели

Русија и се закани на Франција

Катерина Ѓуровски

Треба да и дозволиме на Украина да гаѓа цели во Русија вели Макрон, реагираше Путин

Катерина Ѓуровски

Путин: Секогаш чекор пред непријателот

Путин: Русија ќе разговара за мирот во Украина само со легитимните лидери во Киев