САД: Четири лица се повредени кога мал авион паднал во двор на куќа во Денвер

Од:

Четири лица се хоспитализирани во тешка или критична состојба откако мал авион се урна во дворот на куќа во предградието на Денвер, во американската сојузна држава Колорадо.

Меѓу повредените патници има двајца возрасни и две деца, јави Си-Би-Ес Њуз.

Авионот се запалил по несреќата во петокот, изјави претставникот на Националниот одбор за безбедност во сообраќајот, Алекс Лемишко.

Би можело да ве интересира

САД: Ќе работиме со Северна Македонија и Грција да го одржaт Договорот од Преспа

Во САД се пронајдени 200 деца кои се бараа како исчезнати

Горан Наумовски

Американските бази во Европа во состојба на готовност поради можни терористички напади

(ВИДЕО) Тројца загинати во авионска несреќа во Франција

Вашингтон пост: Од почетокот на војната, САД му дадоа на Израел 6,5 милијарди долари помош

Горан Наумовски

Нова трагедијата во Флорида: Девојче почина во вжештен автомобил