Руските сили соборија 25 украински беспилотни летала во текот на ноќта

Од:

Руските сили за воздушна одбрана соборија 25 украински беспилотни летала над руска територија во текот на ноќта, соопшти прес-службата на руското Министерство за одбрана.

Беспилотните летала се уништени над териториите на Ростов, Белгород, Брјанск, Тула, Астраханската област, Краснодарската територија и Крим, пренесува РИА Новости.

Се додава дека во Црното Море се уништени два брода без екипаж, кои се движеле кон Крим.

Би можело да ве интересира

Трагедија во Русија: 40 лица се удавија, меѓу кои и деца

Русија го нападна Киев со беспилотни летала

Ирина Фарион не го преживеа атентатот

Горан Наумовски

Русија осуди американски новинар: 16 години затвор

Украина и Русија денеска разменија 95 воени заробеници

Украина и Чешка се договорија за изградба на фабрика за муниција во Украина