Руските сили го гранатираат Херсон, засега тројца жители се повредени

Од:

Херсон вечерва е масовно гранатиран од руските сили. Дел од градот е без струја.

„Сега знаеме за тројца повредени жители на Херсон. Меѓу нив, 15-годишно девојче и нејзиниот 52-годишен братучед. Брзата помош ги однела повредените во болница“, објави воениот службеник Александар Продукин на својот профил на Телеграм.

Би можело да ве интересира

НАТО: Мораме да ја поддржуваме Украина

Украина потврди дека сопругата на Кирил Буданов била отруена

Горан Наумовски

„Волстрит журнал“: Западот стравува од колапс на украинскиот фронт

Рјбаков: САД во Украина би можела да си помине исто како во Авганистан и Виетнам

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Големо невреме на Крим, половина милион жители се без струја, има и повредени

Генералштаб на Украина: Руските трупи напаѓаат во неколку правци