Ритер: Руските војници бележат победи и постигнуваат сериозни успеси

Од:

Дури и ако американските креатори на политиката можат да го надминат ќор-сокакот околу финансирањето на Киев, нема доволно пари во светот за да се смени она што се случува на бојното поле во Украина, изјави поранешниот разузнавач на американскиот маринци Скот Ритер во интервју за каналот YouTube Redacted.

Според него, украинските сили претрпеа стратешки пораз со тоа што тргнаа во дефанзива, додека руските војници „секаде бележат победи и постигнуваат сериозни успеси“.

Би можело да ве интересира

Ројтерс: Путин е подготвен да стави крај на војната во Украина, но има услов за тоа

Загриженост во Киев: Русија најде решение за моќното оружје на Украина

Горан Наумовски

Двајца цивили загинаа во украинскиот ракетен напад на Крим

Во рускиот воздушен напад врз Харков, најмалку 10 лица се ранети

Горан Наумовски

Загина еден од најдобрите украински пилоти

Буданов: Ситуацијата во регионот Харков станува критична за вооружените сили на Уркаина