Путин роденденот го прославува во кругот на семејството и пријателите

Од:

Рускиот претседател Владимир Путин денеска полни 66 години. Портпаролот на Кремељ, Дмитри Песков, изјавил за „Тас“ дека рускиот претседател, роденденот ќе го прослави со своите најблиски и пријателите.

dobivaj vesti na viber

Како што потсетува агенцијата „Тас“, Путин минатата година за својот роденден бил во Сочи, каде држел вонреден состанок со постојаните претставници на Рускиот Совет за безбедност, а дека во 2016 година не се појавувал во јавност.

Путин традиционалн прима роденденски честитки преку телефон од други лидери.

Би можело да ве интересира

Фон Фрич: Путин се обидува да предизвика глад во Африка и Блискиот Исток и дестабилизација на Европа

Ана Ололовска

Украинската Врховна Рада се подготвува Путин да го прогласи за воен злосторник

Ана Ололовска

Путин: Влезот на Шведска и Финска во НАТО не е закана за Русија, но секако ќе одговориме

А1он

Путин: Откажувањето на Финска од неутралноста би било грешка

Финска можеме да ја збришеме од лицето на земјата за 10 секунди вели соработник на Путин

Претседателот на Финска му најавил на Путин дека ќе бара прием во НАТО

Катерина Павлова-Николовска