Путин одлучи: Бортников е нов директор на Федералната служба за безбедност на Русија

Од:

Рускиот претседател Владимир Путин донесе нов декрет како шеф на државата.

– Рускиот претседател го назначи Александар Бортников за директор на Федералната служба за безбедност на Русија, Сергеј Наришкин за директор на Службата за надворешно разузнавање и Дмитриј Кочнев за директор на Федералната служба за заштита, соопшти прес-службата на Кремљ.

Би можело да ве интересира

Путин e во посета на Виетнам

Горан Наумовски

Русија и Северна Кореја потпишаа Сеопфатен договор за стратешко партнерство

Горан Наумовски

САД и Јужна Кореја загрижени за посетата на Путин на Северна Кореја

Путин најави нов мировен предлог

Путин: Арктикот е многу важен за Русија, главните ресурси се таму

Западот ја премина црвената линија на Путин: Ние ќе ги вооружиме вашите непријатели