Путин e во посета на Виетнам

Од:

Рускиот претседател Владимир Путин ја започна официјалната посета на Виетнам.

Пред претседателската палата во Ханој му беше приреден свечен пречек на Путин, по што следеше разговор со претседателот на Виетнам То Лам.

Ќе има и церемонија за размена на потпишаните документи, а претседателите на двете земји ќе дадат изјави за новинарите.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Путин направи грешка, за малку ќе предизвикаше сообраќајка

Горан Наумовски

Путин: Му благодарам на Моди за неговата посветеност за мирно решение на војната во Украина

Елитна делегација за воена обука oд Северна Кореја доаѓа во Русија

Гледаме дека во Киев се уште не се подготвени да се откажат од политиката на војна, вели Путин

Горан Наумовски

Путин: Подготвен сум да го слушнам ставот на европските партнери за прашањето за решавање на конфликти

Орбан пристигна во Москва кај Путин

Катерина Ѓуровски