Поради невреме затворени училиштата во северозападниот дел на САД

Од:

Во повеќе американски сојузни држави училиштата се затворени поради снегот и ледените бури што повторно го зафатија северозападниот дел на САД.

Во сојузната држава Вашингтон во текот на месецот забележани се три снежни бури, а снежната покривка изнесува 36 сантиметри.

Според метеоролозите се очекуваат снег да паѓа и во текот на денот.

Северна Калифорнија односно округот Хумболт е погоден бура, откако повеќе од 15 години не паднал снег.

Би можело да ве интересира

Помпео: САД се договорија за „намалување на насилството“ со талибанците во Авганистан

Ана Ололовска

Американското разузнавање тврди дека Русија повторно сака да му помогне на Трамп на изборите

Ана Ололовска

ВИДЕО: Две лица убиени, тројца повредени во оружен напад во Ајдахо

Ана Ололовска

Упад во податоците на американска агенција одговорна за безбедноста на комуникациите на Белата куќа

Ана Ололовска

ВИДЕО: Како се гради ветениот ѕид од Трамп на американско-мексиканската граница

А1он

Путин: САД помогнаа во спречување на терористички напад во Санкт Петербург

Ана Ололовска