Петмина мртви во вооружен напад во Сиетл

Од:

Вооружен напаѓач смртно ранил четири лица во едно кафуле во Сиетл, потоа се упатил во центарот на градот каде што убил уште една жена на која и го одзел автомобилот.

Во текот на полициската потера кога полицијата му се приближила на неидентификуваниот напаѓач, тој се застрелал во главата.

http://www.youtube.com/watch?&v=7fFxdbjLvgg

Полицијата во почетокот тврдела дека дека вооружениот напаѓач починал, но подоцна известила дека се уште бил жив.

Би можело да ве интересира

Муслиманската заедница бара брзо да се расветли крвавиот инцидент во џамијата во Тирана

Жарко Настоски

ВИДЕО: Напаѓач со нож избоде петмина луѓе во џамија во Тирана

Жарко Настоски

ВИДЕО: Масакр во Сомалијa – бомбаш самоубиец со кола влета во толпа и уби најмалку 20 луѓе

Жарко Настоски

САД ги отстрануваат Хутите од списокот со терористички групи

Ана Ололовска

Пакистан го ослободи осудениот за обезглавувањето на американскиот новинар Перл

Жарко Настоски

Вашингтон: Пакистан да дозволи САД да организираат судење за убиецот на новинарот Даниел Перл

Жарко Настоски

Leave a Comment

five × 1 =