Папата го прими актерот Силвестер Сталоне и неговото семејство во Ватикан

Од:

Папата Франциск денеска на приватна аудиенција во Ватикан ги прими познатиот актер Силвестер Сталоне (77) и неговото семејство.

Ѕвездата на филмовите „Роки“ и „Рамбо“ претходно доби статус на почесен граѓанин од локалните власти на Џоја дел Коле, во близина на Бари, од каде што потекнува неговото семејство, пренесе агенцијата Анса.

Сталоне отпатува во Италија со својот брат Френк. Двајцата заедно со нивните семејства се фотографирале со папата по средбата во Ватикан.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Сталоне во Ватикан, разменија боксови со папата: Ги гледав твоите филмови

Предраг Петровиќ

Обвинителот на Ватикан откри дека има нови индиции за мистериозното исчезнување на Емануела Орланди

Гол маж се качи на олтарот во базиликата Свети Петар

Ана Ололовска

Влезе со автомобил низ портите на Ватикан: Се упати кон дворот на палатата, полицијата пукаше

Папата Франциско: Подготвен сум да ја посетам Украина, но само ако можам да одам и во Москва

Ана Ололовска

Финансиски колапс на Светата столица: Ватикан должи околу 4,8 милијарди евра