Ненадејно почина белорускиот министер за надворешни работи

Од:

Министерот за надворешни работи на Белорусија, Владимир Макеи, ненадејно почина на 65-годишна возраст, јавува државната агенција БелТА.

Други детали се уште не се соопштени. Макеи на таа позиција помина цели десет години.

Би можело да ве интересира

ЕУ: Репресијата на режимот на Лукашенко достигна невидено ниво, сега ги погодува и децата

Ана Ололовска

Зеленски: Ќе бидам изненаден доколку Белорусија ја нападне Украина

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Тревога за воздушен напад во Украина: Од Белорусија полета авион кој би можел да носи нуклеарен балистички проектил

А1он

ISW: Претставници на Кремљ одржуваат средби со белоруското раководство, можно е Русија да планира напад од Белорусија

Ана Ололовска

Почна судењето во отсуство на лидерката на белоруската опозиција Тихановскаја

Ана Ололовска

Блинкен: САД воведува визи за уште 25 граѓани на Белорусија

Ана Ололовска