Најмалку 43 лица загинаа во пожар што избувна во зграда во Бангладеш

Од:

Најмалку 43 лица загинаа во пожар што избувна во зграда во Бангладеш, соопшти министерот за здравство на земјата.

Според локалните медиуми, пожарот избувнал во ресторанот околу 22 часот по локално време во четвртокот во главниот град Дака.

Брзо се прошири низ зградата, заробувајќи десетици луѓе.

Пожарникарите соопштија дека пожарот е локализиран.

Се уште не се знае како избувнал пожарот.

Би можело да ве интересира

Се запали воз во Белград

Горан Наумовски

Костадиновска Стојчевска ќе ја тужи Арсовска за клевета за пожарот во Универзална

Орце Костов

(ВИДЕО) Пожар во охридската кафеана „Беко“

Горан Наумовски

Арсовска: Зошто Костадиновска-Стојчевска не го пријавила пожарот ако знаела за него пред девет часот

Орце Костов

Пожарот над тетовско Селце надминува два километри линија на оган, пожарната и НП апелираат за помош од државните институции

Жена со здравствени проблеми нападнала негувателка, а потоа предизвикала пожар и починала

А1он