Мртво девојче е пронајдено покрај брегот на Рајна, уапсени се нејзините родители

Од:

Телото на 15-годишно девојче е пронајдено на брегот на Рајна во германскиот град Вормс.

Телото било пронајдено во понеделникот околу 18 часот. Според медиумите, полицијата ги привела нејзините родители.

Сомнежот е насочен и кај таткото (39) и кај мајката (34), соопштија од полицијата.

Сите три лица се Авганистанци.

Засега не се познати повеќе детали за смртта на девојчето.

Би можело да ве интересира

Германија го повика турскиот амбасадор на разговор поради прославата на Демирал на ЕУРО

Катерина Ѓуровски

Судир меѓу полицијата и демонстрантите на конгресот на АфД, не се знае дали има повредени

Горан Наумовски

Се зголемува бројот на антисемитски инциденти во Германија

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Во Германија: Полиција влезе во училишна зградата, учениците затворени во училниците

Горан Наумовски

ВИДЕО: Во Данска се гради најголемиот подводен тунел во светот

Германски полицаец загина, а друг е тешко повреден додека го обезбедувале Виктор Орбан

Горан Наумовски