Момче преживеа пад од речиси 30 метри во Големиот Кањон

Од:

13-годишно момче преживеа откако се лизна и падна речиси 30 метри во Големиот Кањон во американската сојузна држава Аризона.

На спасувачките екипи им беа потребни два часа да го извлечат Вајат Кауфман на безбедно, откако тој падна од карпа во областа Северен Рим, која е популарна меѓу туристите.

Момчето со сериозни повреди било пренесено во болница, но подоцна било отпуштено, јавува Би-Би-Си.

Би можело да ве интересира

Три лица загинаа во авионска несреќа во САД

(ВИДЕО) Нова драма во САД: Брод удри во мост, се излеа нафта, спасувачките служби го блокираа сообраќајот

Горан Наумовски

Волстрит порасна, но инфлацијата во САД не се намалува

САД се длабоко вознемирени од грузискиот закон за странски агенти

ВИДЕО: Девојче во САД злоставувано до смрт, таткот и маќеата ја држеле врзана во подрум

Катерина Ѓуровски

Израел: Одлуката на Бајден за оружјето испраќа погрешна порака до Хамас