Маск одлучи: Твитер ќе го води жена

Од:

Извршниот директор на Твитер, Илон Маск објави дека за шест недели ќе се повлече од функцијата. На таа позиција тој именуваше жена. Мас рече дека ќе се префрли на „надгледување на производот“.

„Возбуден сум што можам да објавам дека вработив нов извршен директор за Твитер. Таа ќе почне за околу 6 недели!“ напиша Маск на Твитер.

Би можело да ве интересира

Маск: Постои шанса вештачката интелигенција да не убие

Маск се опијанил со водка за време на состанокот со Русите

Маск саботирал голем напад: „Украинците ме молеа да го вклучам Старлинк, не сакав“

Маск: Владимир Путин е значително побогат од мене

Илон Маск најави промена на логото на Твитер: „Збогум на сите птици“

Новата фирма на Маск ќе ја истражува вселената и ќе работи со Твитер и Тесла