Ликвидирани се киднаперите од истражниот затвор во Ростов на Дон

Од:

Ликвидирани се затворениците кои како заложници земаа затворски чувари во истражниот затвор во Ростов на Дон, соопшти прес-службата на ФСИН.

„За време на специјалната операција за ослободување на заложниците во истражниот затвор бр. 1 на Федералната казнено-поправна служба на Русија во Ростовската област, криминалците беа елиминирани, а вработените кои беа држени како заложници беа ослободени и не беа повредени“, се вели во соопштението.

Би можело да ве интересира

Русија го нападна Киев со беспилотни летала

Русија осуди американски новинар: 16 години затвор

Русија за обидот за атентат на Трамп: САД поттикнуваат омраза кон политичките противници

(ВИДЕО) Руски авион Суперџет се урна во Подмосковље, загинаа сите членови на екипажот

Затворениците во Велика Британија ќе бидат ослободени по отслужување на 40 отсто од казната

За одбрана од Русија, на НАТО му требаат меѓу 35 и 50 бригади

Горан Наумовски