Либан силно го гранатираше Израел

Од:

Меѓу 30 и 50 ракети се истрелани од Либан кон Горна Галилеја во Израел.

Ова е најголемиот напад од почетокот на борбите на северната граница.

Засега нема извештаи за повредени.

Би можело да ве интересира

Израел испраќа тим во Париз на мировни преговори, го предводи шефот на Мосад

ВИДЕО: Напад во Ерусалим, има мртви

ВИДЕО: Неухранетоста и болестите ќе доведат до „експлозија на смртност“ кај децата во Газа

ВИДЕО: Нападите не престануваат, глад и хуманитарна катастрофа и се закануваат на Газа

Катерина Ѓуровски

Убиени цивили во Газа, меѓу нив и деца

А1он

Командант на Хезболах меѓу 10-те жртви на израелскиот напад во Либан