Кадиров во ретка исповед за семејството и сопругата: Имам 14 деца, но ретко ги гледам

Од:

„Сите овие години ретко наоѓам време за моите деца. Имам работа, патувам, имам состаноци, а децата одат на училиште, учат Куран, спортуваат, учат странски јазици. Мојата сопруга Медни Мусаевна веќе ги подготви нејзините четири најстари ќерки во светот на возрасните“, рече Кадиров во ретката исповед за неговото семејство.

Рускиот претседател Владимир Путин неодамна и го додели Орденот Мајка на хероите на Медна Кадирова, сопругата на чеченскиот лидер Рамзан Кадиров. Станува збор за државна награда од ерата на Советскиот Сојуз, која повторно беше воведена во август годинава.

Медна Кадирова доби признание за „постигнувањето во зајакнувањето на институцијата семејство и воспитувањето на децата“. Покрај тоа, таа беше наградена со еден милион рубљи (15.934 евра).

Рамзан Кадиров во знак на благодарност преку Телеграм го пофали рускиот претседател дека секогаш им посветува посебно внимание на жените.

„Можев да напишам неколку книги за моите роднини кои ми помагаа во моите проекти и работни места, понекогаш и по цена на нивниот живот. Но, нема да пишувам многу денес. Медна Кадирова ја запознав во 90-тите години, кога во Република Чеченија сè уште беснееше војната. Во тие тешки времиња, нашето семејство, како и многу други, успеа да преживее благодарение на домашната стока и овошјето и зеленчукот од сопствената градина. „Веднаш по свадбата отидов на планината Беној на еден месец“, откри тој.

Би можело да ве интересира

Кадиров ја критикуваше забраната за носење брада: Тоа е провокација

А1он

(ВИДЕО) Кадиров му се заканува на Западот: Ќе го притиснеме копчето и ќе биде селам алејкум за сите

А1он

Кадиров: Мора да го победиме дувлото на сатанистите во центарот на Киев, затоа не смее да има преговори

А1он

Кадиров бесен: Ќе те скршам и тебе и твоите „Патриоти“, ќе молиш на колена

Горан Наумовски

Кадиров повика: Да се обединиме против заедничкиот непријател

Ана Ололовска

Кадиров: Папата Франциск станал жртва на странска медиумска пропаганда

А1он