Израелска армија: Со тенкови ја напаѓаме областа од која се пукаше од Либан

Од:

Портпаролот на израелските одбранбени сили (ИДФ) Даниел Хагари објави на социјалните мрежи дека израелските тенкови сега ја напаѓаат „областа од која Метула беше стрелано од Либан“.

Би можело да ве интересира

Солзите на маж од Газа кој изгуби 103 членови на семејството во еден ден: За кого да се вратам

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Ќе има примирје во Газа за Рамазан најави Бајден

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Нетанјаху и Хамас продолжуваат со радикалните изјави, во позадина се преговара за мир

Израел испраќа тим во Париз на мировни преговори, го предводи шефот на Мосад

ВИДЕО: Напад во Ерусалим, има мртви

ВИДЕО: Неухранетоста и болестите ќе доведат до „експлозија на смртност“ кај децата во Газа