Италија: Романски тинејџер е застрелан на метро станица во предградието на Рим

Од:

Иван Александру (14) од Романија е застрелан на метро станица во предградието на Рим, соопшти полицијата.

Полицијата констатирала дека момчето било убиено во текот на претходната ноќ и дека Брзата помош можела само да ја констатира смртта, соопшти АНСА.

Полицијата соопшти дека можно е причина за убиството да е пресметка поврзана со шверц на дрога, бидејќи некои пријатели на момчето, исто така Романци, биле претходно осудени за дрога.

Би можело да ве интересира

Словенката Сабина е пронајдена мртва, несреќната жена ја убиле нејзиниот сопруг и неговата љубовница

Во Стокхолм: Убиен е татко пред очите на неговиот син

Инцидент во Бар: Со нож го нападнал сопствениот брат, уапсен е за обид за убиство

Како убијците на Данка го признале делото: Возачот зборувал на влашки, соучесникот веднаш кажал што се случило

На протестите во Турција загина маж, четири лица се повредени

Во престрелка во Црна Гора е убиен 29-годишен маж

Горан Наумовски