Хорор во Лондон: Маж остави фетус во кутија пред болница

Од:

Човечки фетус денес е пронајден пред лондонска болница, по што е покрената полициска истрага.

Фетусот во кутија е откриен пред болницата Барнет во северен Лондон околу 9 часот. Полицајците се повикани откако фетусот, за кој се верува дека е стар околу 16 недели, бил пронајден.

Детективскиот инспектор Мет Коад рече: „Во овој момент, наш приоритет е да се осигураме дека мајката е добро и дека добива соодветна медицинска помош“.

„Ова веројатно ќе биде трауматично време за неа и би ја замолил да стапи во контакт или со нас, со нејзиниот локален општ лекар или со болницата. Веруваме дека кутијата ја оставил маж, 30 години, облечен во темна облека. Исто така, би го охрабрил да излезе за да можеме да помогнеме“, изјавил инспекторот Коад, пренесува „Дејли мејл“.

Би можело да ве интересира

Полицијата oд Лондон извести: Веруваме дека го пронајдовме телото на напаѓачот од Лондон

Горан Наумовски

Велика Британија: Полицијата нуди 23.000 евра за помош за апсење на напаѓачот од Клепам

Горан Наумовски

Лондон: Девет лица се повредени со киселина, жена и деца се префрлени во болница

Горан Наумовски

Убиен e мажот кој со самострел упадна во куќа во Лондон и рани две лица

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Горат неколку станови во западен Лондон

(ВИДЕО) Бурата Иша ја погоди Британија, откажани летови, илјадници домови без струја