Големи поплави во Њујорк, прогласена е вонредна состојба

Од:

Големи поплави го погодија Њујорк, а во овој американски град е прогласена вонредна состојба поради екстремните временски услови.

За кратко време наврна огромно количество дожд што предизвика целосен колапс во Њујорк. Возилата кои беа на улица за време на невремето останаа заглавени во водата.

Поради обилните врнежи имаше порои од вода, а ветерот корнеше дрвја.

Како што јавува Би-Би-Си, ова е највлажниот септември во „Големото јаболко“ од 1882 година.

Би можело да ве интересира

САД: Ќе работиме со Северна Македонија и Грција да го одржaт Договорот од Преспа

Во САД се пронајдени 200 деца кои се бараа како исчезнати

Горан Наумовски

Американските бази во Европа во состојба на готовност поради можни терористички напади

(ВИДЕО) Големи поплави во дел од ЕУ, се евакуира населението, се зголемува бројот на загинати

Горан Наумовски

Вашингтон пост: Од почетокот на војната, САД му дадоа на Израел 6,5 милијарди долари помош

Горан Наумовски

Нова трагедијата во Флорида: Девојче почина во вжештен автомобил