ФОТО: Насилства на прославата на независноста во Полска

Од:

132 хулигани се уапсени во вчерашните немири што се случија во Варшава за време на традиционалниот Марш на независноста.

Десничарските екстремисти ги нападнале полицијците со петарди и парчиња бетон, а полицијата интервенирала со гумени куршуми за да ги растера насобраните хулигани.

Би можело да ве интересира

Злосторство во Полска: Пронајдени тела на три бебиња, мајката осомничена за убиство и инцест

Горан Наумовски

Сантос се уште не знае дали ќе остане селектор на Полска

Горан Наумовски

Лукашенко: И наредив на владата да ги обнови контактите со Полска

Полска испраќа 2.000 војници на границата со Белорусија

Еден рудар загина, петмина се повредени во подземен земјотрес во полски рудник

Полскиот историчар Рубаха тврди: Илинденското востание го раководеле Бугари

Орце Костов