Експлозија во зграда во Германија, најмалку 25 повредени

Од:

Најмалку 25 лица се повредени во денешната експлозија во зграда во германскиот град Бланкенбург, јавија германските медиуми.

Локалната полиција на Твитер потврди дека до експлозијата дошло утрово, во 08.55 часот. Во тек е евакуација од зградата.

На местото на несреќата присутни се бројни полициски тимови, возила на Брза помош и спасувачки тимови.

Би можело да ве интересира

Германија ќе обезбеди 4,8 милијарди евра за работниците кои ќе останат без работа поради прекин на употребата на јаглен

Ана Ололовска

Е-трговијата во Германија минатата година изнесувала 72,6 милијарди евра

Евакуација во Келн поради бомба од Втората светска војна

Ана Ололовска

Австрија одби германската армија да одржи воена вежба во Тирол

Ана Ололовска

Австрија не ги поддржува германските планови за новиот данок во ЕУ

Ана Ололовска

Авганистански преведувач во Бундеверот обвинет за шпионажа во корист на Иран

Ана Ололовска