Две верижни сообраќајки во Москва, има мртви и повредени

Од:

Едно лице загина, а седум се повредени денеска во два одвоени верижни судири во Москва во кои учествувале повеќе од 50 возила.

Првиот верижен судир се случи на автопатот М-4 кај Ступина. Во него учествувале 29 возила, а едно лице загинало, а три се повредени, пренесува РИА.

Уште една голема сообраќајна несреќа се случи на автопатот М-8 во областа Пушкино, во која се судрија 22 автомобили, при што четири лица се повредени.

Во Москва последните денови се влоши времето поради циклонот Олга, а денеска обилни снежни врнежи беа забележани во руската престолнина.

Би можело да ве интересира

Излетал автомобил од патот по обиколницата во Скопје

А1он

Тројца повредени во сообраќајка во Скопје

Горан Наумовски

Во сообраќајка загина 78-годишен маж од Неготино

71-годишна жена тешко повредена во сообраќајка

Во Скопје автомобил тешко повреди пешак

Тројца повредени во сообраќајка во Битола