Брутално убиен навивач: Му забодеа нож во грб

Од:

Пред натпреварот од 14. коло на Лига 1 помеѓу Нант и Ница, приврзаници на гостинскиот тим убија навивач.

Група хулигани нападнаа конвој возила во кој се превезуваа навивачи на Нант кои се упатија кон стадионот „Божуар“.

Во хаосот кој настанал 31-годишен навивач на домашната екипа бил смртно прободен со нож во грбот.

Веднаш бил пренесен во болница каде итно бил опериран, но неколку часа подоцна им подлегнал на повредите.

Полицијата веднаш покрена истрага, а дел од сторителите на овој инцидент се уапсени.

Би можело да ве интересира

Авганистанец е осомничен за убиството на три сексуални работнички во бордел во Виена

Горан Наумовски

Во Белград со нож убиен српски репрезентативец

Горан Наумовски

За помалку од 24 часа во Виена се убиени четири жени и едно девојче

Млад фудбалер е убиен во Сплит

Авганистанец уби три жени во Виена

Повеќекратно убиство во кумановско: Два сина и мајка застрелани од нејзиниот брат

Орце Костов