Американски тренер e обвинет за злоупотреба на девојчиња, некои на возраст од 11 години

Од:

Поранешен тренер на навивачки e обвинет за злоупотреба на девојчиња на 11-годишна возраст во Јужна Калифорнија. Toj се соочува со слични обвиненија во Флорида, објавија обвинителите. Ерик Џозеф Кристијансон (44) од Тенеси, е уапсен минатата недела во Фарго, Северна Дакота.

Тој е екстрадиран назад во Калифорнија, каде што е обвинет за злоставување девојчиња на возраст меѓу 11 и 16 години додека бил тренер на навивачкиот клуб „Меџик Ол-старс“ и служел како помошник навивачки тренер во средното училиште Трабуко Хилс во 2000-тите, соопштија обвинителите. Тој се соочува со 16 точки од обвинението.

Доколку биде прогласен за виновен по сите обвиненија, Кристијансон може да се соочи со доживотен затвор, пишува NBC News.

Би можело да ве интересира

САД: Ќе работиме со Северна Македонија и Грција да го одржaт Договорот од Преспа

Во САД се пронајдени 200 деца кои се бараа како исчезнати

Горан Наумовски

Американските бази во Европа во состојба на готовност поради можни терористички напади

Вашингтон пост: Од почетокот на војната, САД му дадоа на Израел 6,5 милијарди долари помош

Горан Наумовски

Нова трагедијата во Флорида: Девојче почина во вжештен автомобил

(ВИДЕО) Бајден прогласи состојба на голема катастрофа во Ново Мексико