ВИДЕО: И да се криеш и да бегаш Грујо знај, веќе ти дојде крај

Од:

„Не чекај и тебе да ти дојде редот“, „И да се криеш и да бегаш Грујо знај, веќе ти дојде крај“, „Ова е борба за Македонија“.

Со овие пароли и со извикување „Уа лопови, дајте си оставки“, со пеење македонски песни и Bella ciao, граѓаните и опозицијата денеска половина час ја блокираа раскрсницата кај Симпо во Скопје во знак на револт, против, како што велат, диктаторскиот режим на Груевски.

Би можело да ве интересира

Протест во Подгорица против владината најава да ја поддржи Резолуцијата за Сребреница во ОН

Вработените во Пошта протестираат: Не знаеме кога ќе земеме плата, 2000 вработени ќе останеме на улица

Орце Костов

Меѓународниот ден на трудот одбележан со првомајски протест и барања упатени до новата влада

А1он

Трендафилов: Сакаат да го конфискуваат Работничкиот дом за да го уништат синдикалното движење

А1он

Првомајскиот протест ќе биде со барања упатени до новата влада

А1он

Претседателскиот кандидат Џил Стајн е уапсена на протест против војната во Газа