(ВИДЕО) Гаф: Талат Џафери со синхронизирана изјава од К-15 на словенечка телевизија

Од:

Известувајќи за нередите во Скопје, првата приватна национална словенечката телевизија Канал А, во извештајот од Скопје, пушти изјава на Талат Џафери, но синхронизирана и употребена во хумористичното шоу К-15.

Во ТВ сторијата, каде се анализира дека „јаболко на раздорот е новиот министер за одбрана Талат Џафери“, се емитува изјава која всушност е измислена за скеч, а синхронизирана од еден од ликовите во емисијата К-15.

„Јас сум вашиот нов министер за одбрана, министер сум за одбрана зашто уште нема министерство за напад“, гласи изјавата која на сред прилог со сериозна анализа беше емитувана на словенечката национална телевизија.

Видеото на К-15

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ на Ковачевски да има доблест и да гласа интерпелација на Џафери

Катерина Павлова-Николовска

Во буџетот за 2022 не се планирани пари за исплата на К-15 за јавниот сектор, вели Бесими

Ана Ололовска

Заев: Во новиот буџет има дополнителни 3,73 милиони евра за исплата на К-15 во администрацијата

Жарко Настоски

За едни има, за други нема К-15 во јавниот сектор, ќе се казнува од следната година

Маја Илиевска-Пачемска

Џафери: Не дојдоа пратениците во Собранието во скафандери затоа што на Талат му текнало така, се консултирав со милион институции пред тоа

Габриела Димковиќ-Мишевска

ССМ: Уште седум дена за исплата на К-15

Катерина Павлова-Николовска