(ВИДЕО) Актерката Стојановска на прашање дали тргувала со дрога: Боже, боже

Од:

Актерката Силвија Стојановска не сакаше да одговара на новинарски прашања при излегувањето од кривичниот суд од каде што што беше спроведена во куќен притвор.

Новинарите ја прашуваа дали е точно дека е осомничена за трговија со дрога, а наместо одговор таа искоментира “Боже, боже”.

Актерката не даде одговор ниту на прашањето дали е уапсена на граница и дали знаела дека Обвинителството води истрага за неа.

Стојановска беше приведена доцна попладнево и спроведена пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд во Скопје во врска со заплена на голема количина дрога.

Второто лице осомничено заедно со Стојановска за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги доби мерка затворски притвор.

Би можело да ве интересира

ОЈО: Еден обвинет за убиство и за обид за убиство кај Шишево

Ана Ололовска

Две мртви тела пронајдени во стан во Велес

Ана Ололовска

Жител на Горно Коњаре осомничен за обид за убиство и за напад врз полициски службеници

Ана Ололовска

Почина четиримесечно бебе во Кочани

Ана Ололовска

Жител на тетовски Пирок повредил полицаец, оштетил полициски возила и наплатна рампа

Ана Ололовска

Во Швајцарија денеска ќе бидат погребани таткото и синот од струмичко кои беа убиени на тамошна фарма

Ана Ололовска