Загина мотоциклист во сообраќајка кај Кочани

Од:

На 11.8.2022 во 18.55 часот било пријавено дека на експресниот пат во изградба Кочани-Крупиште кај клучката за с.Спанчево се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило “поло“ со кочански регистарски ознаки, управувано од Д.А.(19) од с.Спанчево и мопед “томос апн 6“ со кочански регистарски ознаки управуван од С.А.(71) од Кочани.

По несреќата возачот на моторциклот бил пренесен во ЈЗУ Општа болница во Кочани за укажување на лекарска помош по што бил препратен во Клиничката болница во Штип каде починал.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Кочани.

Би можело да ве интересира

Загина пешак во сообраќајка во Скопје

Ана Ололовска

Тешко повреден пешак во Велес

Со „голф“ удрил во 18-годишна девојка и побегнал

Ана Ололовска

Јовановски од Железници: Едно од тркалата на возот излегло од пругата, возот не е излетан и нема повредени

Орце Костов

Тешко повреден 22-годишник откако со возило излетал од пат кај село Стојаково

Ана Ололовска

Тешко повреден велешанец откако со возило излетал од автопатот Скопје–Велес

Ана Ололовска